Wszystkie newsy

II edycja akcji 'Oddaj krew - idź na mecz'
wys: MiR, akcept. admin 15.10.2011 Komentarzy: 0
Druga edycja akcji 'Oddaj krew - idź na mecz', którą w sobotę 15 października 2011 zorganizował w Galerii Sfera klub TS Podbeskidzie zakończyła się sukcesem. Krew oddało 96 osób co pozwoliło zebrać 43,2 litra krwi. Wśród dawców aż 35 osób oddało krew po raz pierwszy z życiu.

Akcja przeprowadzona została w Galerii Sfera, gdzie od rana gromadzili się kibice chcący oddać krew. Mimo, iż pierwotnie akcję planowano zakończyć o godzinie 15.00 specjalny ambulans odjechał spod Galerii sporo po siedemnastej. Dopiero wtedy krew oddała ostatnia zarejestrowana osoba. Mimo przedłużenia akcji kilkanaście osób, które zgłosiły chęć oddania krwi po czasie musiało zostać odprawionych z kwitkiem. Organizatorzy zarejestrowali 118 osób, jednak po badaniach lekarskich okazało się, że 22 osobom na oddanie krwi nie pozwala stan zdrowia. Każdy z dawców ofiarował 450 mililitrów najcenniejszego daru, co dało łącznie wynik 43,2 litra krwi.
'Zadowolony jestem po każdej akcji, dziś jestem po prostu szczęśliwy. Wyniki akcji przeszły nasze najśmielsze oczekiwania' - mówił zaraz po zakończeniu akcji Stefan Kurdek, przewodniczący Okręgowej Rady Honorowego Krwiodawstwa przy Polskim Czerwonym Krzyżu.

Akcji towarzyszyły pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez Polski Czerwony Krzyż, występy taneczne zespołu Cubana oraz program artystyczny przygotowany przez Teatr Polski w Bielsku-Białej, który od ponad roku jest partnerem TS Podbeskidzie.

Komentarzy ( 0 )Skomentuj...